Шəhри Чаллы

14 июнь 2016 яңалыклары

  • 14 июнь 2016 - 13:29
    Лотос - “Акварель – 2016” чәчәкләр фестиваленең символы
    30 ав­густ көн­не Азат­лык мәй­да­нын­да тра­ди­ци­он "Ак­ва­рель - 2016" чә­чәк­ләр фес­ти­ва­ле уза­чак.
    1
    0
    0
  • 14 июнь 2016 - 13:22
    Нашли лекарство от рака
    Ботаники из Научного центра исследования растений при Китайской академии наук выяснили, что семена древовидных пионов (Paeonia) содержат омега-3- и омега-6 ненасыщенные жирные кислоты, которые могут быть использованы для изготовления масла, безвредного для сердца и защищающего от рака. Об исследовании 13 июня сообщает South China Morning Post. Ненасыщенные жирные кислоты необходимы...
    573
    0
    0
  • 14 июнь 2016 - 12:03
    В городе наблюдается рост числа краж
    В этом году в Набережных Челнах зарегистрировано 65 карманных краж.
    611
    0
    0
  • 14 июнь 2016 - 12:01
    Скоро праздник
    День молодежи в Набережных Челнах состоится 25 июня.
    606
    0
    0
  • 14 июнь 2016 - 11:43
    Чаллы татар дәүләт драма театры "Нәүрүз"гә җыена
    Ра­шат Фәй­зе­рах­ма­нов җи­тәк­че­ле­ген­дә­ге Чал­лы та­тар дә­ү­ләт дра­ма те­ат­ры де­ле­га­ци­я­се "Нә­ү­рүз" ха­лы­ка­ра те­атр-бе­лем би­рү фо­ру­мын­да кат­на­ша.
    576
    0
    0
  • 14 июнь 2016 - 11:41
    Акча юк?
    "КА­МАЗ-мас­тер" җи­тәк­че­се Вла­ди­мир Ча­гин әй­тү­ен­чә, ко­ман­да җит­ди фи­нанс кы­ен­лык­лар ки­че­рә.
    633
    0
    0
  • 14 июнь 2016 - 11:28
    Чәйне кайда ничек эчәләр?
    Шә­һәр­дә­ше­без Де­нис Ко­ло­тов Рос­си­я­дә чәй эчү тра­ди­ци­я­лә­ре ту­рын­да фильм тө­ше­рә.
    560
    0
    0
  • 14 июнь 2016 - 11:22
    Яңа полислар
    1 июль­дән ОСА­ГО по­лис­ла­ры­ның яңа­ла­ры бар­лык­ка ки­лүе ту­рын­да­гы ка­нун 11 фев­раль­дә үк ка­бул ител­сә дә, ими­ни­ят ком­па­ни­е­лә­рен­дә бу хак­та әле дә тө­гәл бе­лү­че юк.
    556
    0
    0
  • 14 июнь 2016 - 11:13
    Газеталарны яратып укыйбыз
    "­ТАТ­МЕ­ДИА" ак­ци­о­нер­лык җәм­гы­я­те мат­бу­гат­ка язы­лу кам­па­ни­я­се бар­ган ва­кыт­та "Әти-әни­ең­не, якын­на­рың­ны Та­тар­стан га­зе­та-жур­нал­ла­ры­на яз­дыр" дип исем­лән­гән ак­ция игъ­лан ит­те. Аңа Чал­лы шә­һә­ре җи­тәк­че­лә­ре дә, ха­лык та ак­тив ку­шыл­ды.
    453
    0
    0
  • 14 июнь 2016 - 11:09
    Хатын-кызларыбызга мөнәсәбәт үзгәрерме?
    Рос­си­я­дә ха­тын-кыз­лар ир­ләр бе­лән ти­гез хо­кук­лы бул­са­лар да, күп оч­рак­та алар­ның хо­кук­ла­ры кы­сы­ла. Әй­тик, кай­бер пред­при­я­тие һәм оеш­ма­лар­да көч­ле зат­лар бе­лән ти­гез дә­рә­җә­дә эш­лә­сә­ләр дә, ир-ат­лар­га аның га­и­лә­не фи­нанс бе­лән тә­э­мин итә­се бар дип, хез­мәт ха­кын, күб­рәк тү­ли­ләр. Ха­тын-кыз­лар­ның эш­тән кай­тып га­и­лә­сен аша­та­сы, кер юа­сы һәм баш­ка та­вык та чүп­ләп...
    0
    0
    0
  • 14 июнь 2016 - 06:20
    Украина бик кирәкле даруга Россиядән ат бәясе сорый
    Украинаның Харьков дарулар җитештерүче заводы Россиягә Мезатон препараты сатуны туктаткан. Җитештерүче алты ел дәвамында үзгәрешсез торган сатып алу бәясен күпкә арттырган. Мезатон тормыш өчен мөһим һәм кирәкле дарулар исемлегенә керә. Әлеге препарат гомуми наркоз һәм урынлы авыртуны басу максатында реаниматология, анестезиология һәм акушерлык эшендә кулланыла.Кайбер федераль басмалар хәбәр итүенчә, Россиянең...
    617
    0
    0
  • 14 июнь 2016 - 06:08
    Пенсиягә чыга алмый интегербезме?
    Россиянең Хезмәт һәм социаль яклау министрлыгы ил хөкүмәтенә пенсия системасын камилләштерү буенча берничә тәкъдим белән чыкты. Төгәлрәк әйтсәк, анда укытучы һәм табибларны вакытыннан алдан пенсиягә чыгудан мәхрүм калдырырга тәкъдим ителә. Әкренләп аның өчен кирәкле стажны 25-30 ел түгел, ә 40 елга кадәр күтәрмәкчеләр. Россиялеләрнең күбесе бу тәкъдимгә каршы чыга. Ләкин...
    359
    0
    0
  • 14 июнь 2016 - 06:00
    На Сабантуй в Москве из бюджета Набережных Челнов уйдет 3 миллиона 260 тысяч рублей
    Объявлен электронный аукцион для оказания услуг по техническому обеспечению и обслуживанию праздника «Сабантуй-2016» в Москве. Он состоится 17 июля в парке Коломенское. Заявки для участия в торгах будут приниматься до 27 июня. Заказчик - исполком города Набережные Челны.
    564
    0
    0
  • 14 июнь 2016 - 05:54
    Язучылар "җенләнә" башлады
    Татарстан язучылар берлеге әгъзалары 16 июнь чираттагы корылтайга җыела.
    524
    0
    0
  • 14 июнь 2016 - 05:22
    Выросла цена на водку
    С 13 июня на пять рублей минимальная розничная цена на водку повысилась на 5 рублей и составляет теперь 190 рублей за бутылку объемом 0,5 литра.
    606
    0
    0